Pokal Oplotnice 2022

Danes so judoisti in judoistke JK Acron Slovenj Gradec in JK Ravne na Koroškem nastopili na Pokalu Oplotnice, kjer se je zbralo 170 tekmovalcev iz 26 klubov iz Avstrije, Hrvaške, Madžarske in Slovenije.

Korošci so skupaj domov odnesli 10 odličij. Najbolje se je odrezal Aleks Krivec, ki je v kategoriji do 55 kg, s 4 zmaganimi borbami, osvojil zlato odličje. V tej kategoriji je sicer nastopilo kar 7 Korošcev, ki so zasedli vsa mesta zmagovalnega odra. Taj Temniker je osvojil srebrno odličje, Urban Kugovnik Bregeš in Ožbej Sovinc pa bronasti.

Zlati odličji sta osvojila še Roman in Makar Hontiuk, oba v kategoriji do 46 kg, Makar med mlajšimi dečki, Roman pa med starejšimi.

Srebrna odličja so v kategoriji do 14 let osvojili še Jaka Gošnak do 46 kg, Nuša Samec do 52 kg in Iva Forstner do 63 kg, Tia Vidović pa je osvojila bronasto odličje nad 63 kg.

Johny Krivec in Jaša Vesnicer sta osvojila 5. mesti, Jaka Sušnik in Tian Brdnik pa sta bila 7.

Vsem čestitamo za uspešen povratek na tekmovalni tatami.