Evropsko prvenstvo v judo katah 2021

Ta vikend, 3. in 4. julija, so na evropskem prvenstvu v judo katah v Varšavi na Poljskem nastopili štirje Korošci.

V četrtek so z dunajskega letališča v Varšavo odpotovali članici JK Acron Slovenj Gradec Nuša Perovnik in Urška Bernard ter člana JK Ravne Žan Gostenčnik in Luka Plaznik.

Urška in Nuša sta nastopili v mladinski konkurenci in v soboto v predtekmovanju zasedli 2. mesto v Nage-no-kati. V članski konkurenci sta Luka in Žan v Katame-no-kati osvojila 3. mesto in se prav tako uvrstila v finale.

Danes so v finalnem nastopu vsi prikazali lepe kate, a žal vseeno ni bilo dovolj za medaljo. Oba para sta tekmovanje zaključila na 4. mestu.

Za slovensko ekipo sta se najbolje odrezala Ljubljančana Darko Krašovec in Benjamin Mehić iz JK Sokol, ki sta osvojila srebrno odličje v Kodokan Goshin-jutsu.

Vsem udeležencem čestitamo in želimo varno pot domov.