DP kata 2022 - Nage-no-kata 3G

Danes je v Izoli potekalo državno prvenstvo v judo katah, kjer se je v 8 tekmovalnih katah predstavilo 43 parov iz 11 slovenskih judo klubov. Med njimi so uspešno nastopili tudi Korošci, ki so osvojili kar 5 odličij.

Najbolje so se odrezali predstavniki JK Acron Slovenj Gradec, ki so v Nage-no-kati 3G, do 18 let, osvojili vsa odličja. Državna prvaka sta v konkurenci 13 parov postala Ožbej Razgoršek in Maj Kavnik, Jevgenija Gajič in Klara Brodej sta osvojili srebrno odličje, Ajda Gašper in Nik Pavlič pa bronasto.

DP kata 2022 - Kodokan Goshin-jutsu

Članica JK Ravne na Koroškem, Lara Svetec, je nastopila v kar štirih katah. V Kodokan Goshin-jutsu je skupaj s Tino Pestotnik, JK Sokol, osvojila srebrno odličje. V Kime-no-kati sta dekleti osvojili bron. V Ju-no-kati je Lara kot Uke s Tino osvojila 4. mesto. Prav tako 4. je bila kot Tori v Katame-no-kati z Darkom Krašovcem.

V Nage-no-kati sta med 15 pari nastopila še Klara Brodej in Nik Pavlič, ki pa sta storila preveč napak in zasedla 9. mesto.