Včeraj sta se v Celju v organizaciji Judo kluba Ivo Reya odvili dve tekmovanji, na katerih se je pomerilo tudi 29 koroških judoistov in judoistk.

Na tradicionalnem 41. novoletnem turnirju so nastopili dečki in deklice v starostnih kategorijah do 12, do 14 in do 16 let. Med 236 tekmovalci iz 27 slovenskih klubov so tekmovalci JK Acron Slovenj Gradec po številu osvojenih medalj zasedli odlično 2. mesto.

? Gal Gril do 60 kg

4. mesto je osvojil Viktor Kravcar nad 60 kg. Anže Pšeničnik je v kategoriji do 38 kg ostal brez uvrstitve.

? Jaka Tušek do 50 kg

4. mesto je osvojil Domen Prednik do 81 kg, Jaka Samec pa je bil 5. do 60 kg.

? Aleks Krivec do 50 kg

5. mesta so osvojili Nuša Samec do 44 kg, Ožbej Sovinc do 50 kg in Teo Križovnik nad 66 kg.

Novoletni turnir 2021 U14 in Pokal Ivo Reya U21

Popoldne so na Pokalu Ivo Reya nastopili še mladinci in mladinke. JK Acron Slovenj Gradec je nastopil s 4 tekmovalci, ki so vsi stopili na oder za zmagovalce. V najtežji ženski kategoriji, nad 78 kg, je zlato kolajno brez konkurence osvojila Neža Pečoler. V kategoriji do 81 kg si je Nace Herkovič priboril srebrno odličje z dvema zmagama in porazom v finalu. Z enakim izkopičkom si je srebro v kategoriji do 90 kg priboril tudi Vid Kavnik, medtem ko je bil Žan Boženk bronast do 73 kg.