Zavarovalnica Sava Koroška Open 2016

Športna dvorana Slovenj Gradec pokala po šivih

KO2016

Slovenj Gradec, 12. - 15. november 2016

V soboto in nedeljo, 12. in 13. novembra 2016 je v slovenjegraški športni dvorani, v organizaciji Judo kluba Acron Slovenj Gradec, potekal 11. mednarodni turnir v judu, Zavarovalnica Sava Koroška Open 2016.

Mladi judoisti in judoistke so v soboto nastopili v starostnih kategorijah do 14. in do 18. leta, v nedeljo pa do 16. in do 18. leta ekipno. Skupaj je bilo podeljenih 52 kompletov medalj v posameznem delu tekmovanja ter 6 kompletov v ekipnem.

Udeležba, ki je bila presenetljivo visoka že v zadnjih letih, pa je v letošnjem letu presegla vse meje. Skupno je na šestih tatamijih nastopilo rekordnih 974 tekmovalcev iz 123 ekip, ki so v Slovenj Gradec pripotovale iz kar 33 držav Afrike, Azije in Evrope, kar je absolutno največ v zgodovini turnirja. Med ekipami so bile tudi državne selekcije Madžarske, Češke, Avstrije, Slovaške, Kazahstana …

Največ tekmovalcev je nastopilo v starostni kategoriji do 18 let, kjer smo zabeležili 405 udeležencev in udeleženk, med katerimi so bili tudi svetovni in evropski prvaki ter dobitniki medalj z velikih tekmovanj, kar je slovenjegraški turnir Zavarovalnica Sava Koroška open po številu udeležencev in kvaliteti uvrstilo med najmočnejše evropske kadetske turnirje tega leta.

Vse dvoboje na turnirju je bilo mogoče z vsemi rezultati v živo spremljati preko live streama, kar je omogočilo številnim predstavnikom ekip in ostalim ljubiteljem juda širom sveta, ki niso prispeli v Slovenj Gradec, direktno spremljanje dogajanja.

Na turnirju je nastopilo 24 predstavnikov Judo kluba Acron Slovenj Gradec, ki so osvojili šest odličij. V starostni kategoriji do 14. let se je Nace Pečnik, med 30 tekmovalci v kategoriji do 55 kg, povzpel na odlično 2. mesto. V isti starostni kategoriji je 3. mesto zasedla Neža Pečoler, nad 63 kg. V starostni kategoriji do 16. leta so se na zmagovalni oder povzpeli Urška Bernard, ki je zmagala v kategoriji do 36 kg, Nuša Perovnik, ki si je priborila 2. mesto v kategoriji do 48 kg in Andrej Yankovski s 3. mestom do 81 kg. Nuša je poskrbela za še eno medaljo v močni kadetski konkurenci, kjer je osvojila 3. mesto v isti težnostni kategoriji. Vsem iskreno čestitamo.

Judo klub Acron Slovenj Gradec je kot najboljši slovenski klub po številu osvojenih medalj pristal na skupno 12 mestu, kar govori tudi o izredno močni mednarodni konkurenci. Kon zanimivost lahko povemo, da je 80 odstotkov tekmovalcev prišlo iz tujih držav, le slabih 200 je bilo Slovencev.

V letošnjem letu na turnirju ni sodelovala najboljša slovenjegraška judoistka Zala Pečoler, lanskoletna zmagovalka in letošnja dobitnica bronastega odličja s kadetskega evropskega prvenstva, ki se je v tem času mudila na pripravah na Japonskem.

Največ medalj je zbrala reprezentanca Madžarske (6, 5, 8), ki se je turnirja udeležila s 50 udeleženci pred italijansko ekipo Fitness Club Nuova Florida (5, 5, 5) s 37 udeleženci in nacionalno reprezentanco Kazahstana (4, 6, 5) s 36 judoisti in judoistkami.

V ekipnem delu tekmovanja, ki ga že tretje leto zapored organiziramo skupaj s čečenskim klubom JC Edelweiss, v spomin na Turpala Alija Kadyrova, je pri puncah zmagala ekipa Srbije, pred mešano ekipo Italije in Nizozemske na drugem mestu ter ekipo Madžarske na tretjem. Pri fantih je bila drugič od začetka turnirja najboljša ruska ekipa JC Edeweiss iz Groznega. Drugo in tretje mesto sta si priborili državni reprezentanci Madžarske in Kazahstana.

Turnir je odprl predsednik Slovenskega olimpijskega komiteja, g. Bogdan Gabrovec, ob prisotnosti direktorja glavnega sponzorja kluba, g. Sama Lampreta in direktorja JZ Spotur, Tilna Kluglerja. V nedeljo je ekipni del turnirja odprl ruski veleposlanik v Sloveniji, Dr. Doku Zavgajev, ki je v dvorani ostal vse do konca tekmovanja in podelil priznanja najboljšim ekipam.

V imenu kluba bi se zahvalili vsem sponzorjem, prostovoljcem, članom kluba in ostalim, ki so sodelovali in pomagali pri izvedbi turnirja. Rokometnemu, košarkarskemu, atletskemu, alpinističnemu, odbojkarskemu klubu, 2. osnovni šoli ter šolskemu centru Slovenj Gradec, ki so nam odstopili termine v dvoranah ter vsem ostalim ki so kakor koli podprli izvedbo tega največjega športnega dogodka na Koroškem.