Zavarovalnica Sava Koroška Open 2017 4 & 5 Nov 2017 Slovenj Gradec

Categories

Results

U16F+70 (2)
1.MÉNESI BeatrixNational Team Hungary/HUN
2.NORČIČ NickiJK OLIMPIJA KRMELJ/SLO
U16F-36 (4)
1.MAMIRA LucaNational Team Hungary/HUN
2.KAISER MarthaJudo Baden Würrtemberg/GER
3.JAHODOVÁ MichaelaJK Chlumec nad Cidlinou/CZE
4.DOLGHII CristinaLIRPS/MDA
U16F-40 (4)
1.BERNARD UrškaJK ACRON SLOVENJ GRADEC/SLO
2.BANU EcaterinaLIRPS/MDA
3.MOLNAR AjsaSiklos JC/HUN
4.BEHAR NoamNational Team Israel/ISR
U16F-44 (17)
1.KRIZA AnnaNational Team Hungary/HUN
2.VASKA FanniNational Team Hungary/HUN
3.HORÁKOVÁ VeronikaNational Team CZE/CZE
3.WAGENBICHLER LeonieLandesverband Salzburg/AUT
5.GREIS LarissaJudo Baden Würrtemberg/GER
5.HEGEDŰS LillaNational Team Hungary/HUN
7.SYSKA AgataPomorska Federacja Sportu/POL
7.MUNDA EvelinTVD PART. LJUTOMER/SLO
U16F-48 (19)
1.AYAULYM KuanyshovaNational Team Kazakhstan/KAZ
2.VAINSHTEIN SindiNational Team Israel/ISR
3.KŐSZEGI RebekaNational Team Hungary/HUN
3.UIJTENDAAL BlancaBen Rietdijk Sport/NED
5.NAHUM GalNational Team Israel/ISR
5.KLEIN DorinaNational Team Hungary/HUN
7.BAČANI AnamarijaJK BEŽIGRAD/SLO
7.KISS VirágSamurai JC/HUN
U16F-52 (23)
1.LAVY RuthNational Team Israel/ISR
2.KELLER RebekaNational Team Hungary/HUN
3.SAKHATSKA SofiyaNational Team Israel/ISR
3.HRIBERNIK InesJK ACRON SLOVENJ GRADEC/SLO
5.PRIMO KeremNational Team Israel/ISR
5.IKLÓDI AnnaNational Team Hungary/HUN
7.MULALIĆ MerjemON 1 Bosna/BIH
7.SIPOS DorinaNational Team Hungary/HUN
U16F-57 (20)
1.HIDEN VerenaNoricum Leibnitz/AUT
2.ZÁRYBNICKÁ JulieNational Team CZE/CZE
3.DEMER MiaSlavija Novi Sad/SRB
3.KUBÍČKOVÁ EliškaNational Team CZE/CZE
5.TRETNJAK LisaNoricum Leibnitz/AUT
5.NOVITZKI AdelinaNational Team Israel/ISR
7.BOLTE AmberBen Rietdijk Sport/NED
7.KOVAČ TinaJK ACRON SLOVENJ GRADEC/SLO
U16F-63 (23)
1.KOGAN MayaNational Team Israel/ISR
2.NYÍRI NikolettNational Team Hungary/HUN
3.KOLAR StašaJK BEŽIGRAD/SLO
3.KALLINGER LauraJudoring Vienna/AUT
5.RICKERT ZsófiaNational Team Hungary/HUN
5.PUŠNIK EvaŠD GIB ŠIŠKA/SLO
7.STRBIK RékaNational Team Hungary/HUN
7.GABLER AnnaLandesverband Salzburg/AUT
U16F-70 (13)
1.SCHWEIGER NikaJK BEŽIGRAD/SLO
2.KOVAČ TamaraJK ACRON SLOVENJ GRADEC/SLO
3.VUCO NikaJK Pujanke/CRO
3.SZANIAWSKA MartynaPomorska Federacja Sportu/POL
5.MLINAR AnaJK GOLOVEC/SLO
5.RAS CatharinaShiai-do/AUT
7.OLUJIĆ JosipaJK Pujanke/CRO
7.SUMMER LauraJK Krems Niederoesterreich/AUT
U16M+81 (17)
1.STEFANOV StanislavShun Judo Club/BUL
2.MATASEJE BenjaminDukla Banská Bystrica/SVK
3.VLADOV BorislavShun Judo Club/BUL
3.DANIL LiNational Team Kazakhstan/KAZ
5.ADAM ViktorDukla Banská Bystrica/SVK
5.WICHŁACZ JakubPomorska Federacja Sportu/POL
7.ELHADIDY FaresSmoha SC/EGY
7.DE VOS RogierBen Rietdijk Sport/NED
U16M-42 (12)
1.NAGY BenceNational Team Hungary/HUN
2.WIEDENHOFER JulianJennersdorf/AUT
3.KLAČAR DaniJK Istarski Borac/CRO
3.MULALIĆ AhmedON 1 Bosna/BIH
5.MÜLLER EricNoricum Leibnitz/AUT
5.PICHLER LukasLandesverband Salzburg/AUT
7.REINIŠ PetrTSC Turnov/CZE
7.ROHÁČEK ŠimonJablonec nad Nisou/CZE
U16M-46 (15)
1.LEDJANSKI IvanSlavija Novi Sad/SRB
2.LENGYEL MiksaNational Team Hungary/HUN
3.POMÁZI DominikNational Team Hungary/HUN
3.AUER MarcusNoricum Leibnitz/AUT
5.EDILGIRIEV ZelimkhanJC Edelweiss/RUS
5.CENA DardanJK Polici Priština/KOS
7.BEKASSYL OrynbassarNational Team Kazakhstan/KAZ
7.PAUNOVIĆ NikolaODŽK Beograd/SRB
U16M-50 (25)
1.YERLAN SovetkhanNational Team Kazakhstan/KAZ
2.ILIĆ VukODŽK Beograd/SRB
3.ASANOV Magomed-AliJC Edelweiss/RUS
3.FARKAS BenceNational Team Hungary/HUN
5.MOZSOLITS BenceNational Team Hungary/HUN
5.DVOŘÁČEK AntonínNational Team CZE/CZE
7.VOSTŘEL JanJC Liberec/CZE
7.SHERKHAN KanatbekNational Team Kazakhstan/KAZ
U16M-55 (24)
1.BROVOLD GustavNorway National Team/NOR
2.ZOMERO LeonardoYama Arashi Udine/ITA
3.SALODKI IlyaFSC Ogoniok/BLR
3.BÓKA BotondNational Team Hungary/HUN
5.BRODTRAGER SamuelShiai-do/AUT
5.TURCHICH JanTSC Turnov/CZE
7.CHARLESWORTH ChristopherJK BEŽIGRAD/SLO
7.KRIŠTOFIĆ PetarJK Lika Zagreb/CRO
U16M-60 (29)
1.KOWALCZYK MichalUKJ Rys/POL
2.OTIC MarkoSlavija Novi Sad/SRB
3.POKK ArmandNational Team Hungary/HUN
3.HERKOVIČ NaceJK ACRON SLOVENJ GRADEC/SLO
5.POPOVIC UrosSlavija Novi Sad/SRB
5.VARGA MártonNational Team Hungary/HUN
7.BLUHME NikolajKaruna Wien/AUT
7.KOŠEC MihaŠD GIB ŠIŠKA/SLO
U16M-66 (25)
1.SERIKBOL YestayNational Team Kazakhstan/KAZ
2.GAŠPAROVIČ MatušSTU Bratislava/SVK
3.BORZECKI BartoszUKJ Rys/POL
3.MILEUSNIC LukaSlavija Novi Sad/SRB
5.ABYLAY KairatovNational Team Kazakhstan/KAZ
5.MAKAROVIĆ OliverJK Zagreb/CRO
7.ŠTOBER URHJK VELENJE/SLO
7.KUGOVNIK BREGEŠ AndražJK RAVNE/SLO
U16M-73 (31)
1.DROBNJAK RinoJK Pujanke/CRO
2.DIESSL TobiasNoricum Leibnitz/AUT
3.HEBIB MustafaON 1 Bosna/BIH
3.MORTAL DiegoYama Arashi Udine/ITA
5.CAPAN BrunoJK Nippon/CRO
5.SLÁMA OndřejNational Team CZE/CZE
7.DUDY DavidNational Team CZE/CZE
7.VESELI AnesKosovo National Team/KOS
U16M-81 (12)
1.RET SamuelŠKP Banská Bystrica/SVK
2.COPIĆ IvanJK Pujanke/CRO
3.MANDAC PetarJK Nippon/CRO
3.SZÁVA ZoltánSamurai JC/HUN
5.KUKA RiosKosovo National Team/KOS
5.Kauran ZanNoricum Leibnitz/AUT
7.BERTALANIČ ŽIŽEK GalJK Branik Broker/SLO
7.CIGLAR MIHAJK VELENJE/SLO
U18F-40 (2)
1.BERNARD UrškaJK ACRON SLOVENJ GRADEC/SLO
2.KAISER MarthaJudo Baden Würrtemberg/GER
U18F-44 (5)
1.GREIS LarissaJudo Baden Würrtemberg/GER
2.SARA KulymNational Team Kazakhstan/KAZ
3.TURCAN PaulinaLIRPS/MDA
4.TORREGROSA PINA LauraValencia/ESP
5.BRENNA MartaLombardia/ITA
U18F-48 (15)
1.SPRINGER JacquelineVienna Samurai/AUT
2.MLADENOVIC AndjelaSlavija Novi Sad/SRB
3.HACHI VeronicaLIRPS/MDA
3.SCHNEIDER HelenJudo Baden Würrtemberg/GER
5.BROVOLD FilippaNorway National Team/NOR
5.MÜNCH JadziaJudo Baden Würrtemberg/GER
7.HOFMANN SabrinaJU Raiffeisen Osttirol/AUT
7.AYAULYM KuanyshovaNational Team Kazakhstan/KAZ
U18F-52 (14)
1.TEDESCHI AlessiaLombardia/ITA
2.PANZANI RacheleCenter Parma ASD/ITA
3.GRABNER LisaJC Wimpassing Sparkasse/AUT
3.PEROVNIK NušaJK ACRON SLOVENJ GRADEC/SLO
5.OBERFÖLL LisaJudo Baden Würrtemberg/GER
5.KAFRI PazNational Team Israel/ISR
7.CASTELLÓ DIEZ MarinaValencia/ESP
7.PALIHOVICI MeliseaLIRPS/MDA
U18F-57 (24)
1.RAUZIER FantineAJ Loire/FRA
2.FROMENT ThelmaAJ Loire/FRA
3.MERUYERT SarsenovaNational Team Kazakhstan/KAZ
3.RAUZA NurmakhammetovaNational Team Kazakhstan/KAZ
5.KOLOSA MichelleASKÖ Graz/AUT
5.BERGAMELLI FabianaLombardia/ITA
7.RAAB YardenNational Team Israel/ISR
7.WÖSS RosalieUpperaustria/AUT
U18F-63 (22)
1.DE VRIES DewiJudo Baden Würrtemberg/GER
2.RØSÆG Stine MarieNorway National Team/NOR
3.LANINI MartinaLombardia/ITA
3.SAYORA MirzakhmetovaNational Team Kazakhstan/KAZ
5.PEDROTTI IreneCRER/ITA
5.KRISTINA SotnikovaNational Team Kazakhstan/KAZ
7.GRABAR PiaJK Z'DEŽELE SANKAKU/SLO
7.KALLINGER LauraJudoring Vienna/AUT
U18F-70 (14)
1.POLLERES DanielaJC Wimpassing Sparkasse/AUT
2.GERŠIOVÁ NinaSTU Bratislava/SVK
3.YAZICI EsraJudo Baden Würrtemberg/GER
3.PAGLIUGHI EleonoraCRER/ITA
5.SCHWEIGER NikaJK BEŽIGRAD/SLO
5.LOBNIK MetkaJUDO ŠOLA MARIBOR/SLO
7.STACCO AriannaYama Arashi Udine/ITA
7.KOVAČ TamaraJK ACRON SLOVENJ GRADEC/SLO
U18F+70 (8)
1.DANILA CosminaCSS Unirea Iasi/ROU
2.DE VOS YvetteBen Rietdijk Sport/NED
3.TOMAŽIČ AndrejaJK OPLOTNICA/SLO
3.HUNGER MarleneJC Wimpassing Sparkasse/AUT
5.LEBEDEVA AnnaNational Team Latvia/LAT
5.NEDVEDSKAJA NikaAudentese Spordiklubi/EST
7.STEFANACHE AndreeaCSS Unirea Iasi/ROU
7.KOLAR AndreaJudo Wörthersee/AUT
U18M-50 (6)
1.SHULMAN ArielNational Team Israel/ISR
2.ASANOV Magomed-AliJC Edelweiss/RUS
3.YERLAN SovetkhanNational Team Kazakhstan/KAZ
3.SENENT SORIANO LuisValencia/ESP
5.IAMUNDO MatteoLombardia/ITA
5.LEDJANSKI IvanSlavija Novi Sad/SRB
U18M-55 (15)
1.PREVOLŠEK VinkoJK ACRON SLOVENJ GRADEC/SLO
2.SHERZOD DavlatovNational Team Kazakhstan/KAZ
3.LEUTGEB DanielUpperaustria/AUT
3.COMERZAN AlexandruLombardia/ITA
5.RECHBERGER NikolasUpperaustria/AUT
5.LIPARD ViljarAudentese Spordiklubi/EST
7.BENZONI LorenzoLombardia/ITA
7.BOŽENK ŽanJK RAVNE/SLO
U18M-60 (38)
1.NURZAT SalimbayevNational Team Kazakhstan/KAZ
2.VALERIANI LeonardoCenter Parma ASD/ITA
3.KAPANADZE SabaNational Team Georgia/GEO
3.TIMUKHAEV MalikJC Edelweiss/RUS
5.RUSLAN BerdibekNational Team Kazakhstan/KAZ
5.FAYTILEVICH DanielNational Team Israel/ISR
7.BOLAT BilalNational Team Kazakhstan/KAZ
7.BANSKY BrunoDukla Banská Bystrica/SVK
U18M-66 (45)
1.SEMKOV StanislavTrancarpathia JF/UKR
2.HRISTOV MarkShun Judo Club/BUL
3.YERMEK AmangeldiNational Team Kazakhstan/KAZ
3.WIESINGER JakobUpperaustria/AUT
5.NURBEK KuanyshulyNational Team Kazakhstan/KAZ
5.ANUAR ZhumageldinNational Team Kazakhstan/KAZ
7.BEXULTAN DuisenovNational Team Kazakhstan/KAZ
7.ZAMERASHVILI LevaniNational Team Georgia/GEO
U18M-73 (33)
1.MAGNANI AlessandroCRER/ITA
2.ABYLAY UteuovNational Team Kazakhstan/KAZ
3.KULLASHI ArberKosovo National Team/KOS
3.CHKHELIDZE GiorgiNational Team Georgia/GEO
5.MECILOŠEK JušJK BEŽIGRAD/SLO
5.VAN BRAAM OwenBen Rietdijk Sport/NED
7.SENIUK ArtemTrancarpathia JF/UKR
7.GVINIASHVILI TornikeNational Team Georgia/GEO
U18M-81 (26)
1.BEKAURI LashaNational Team Georgia/GEO
2.KRUZHANSKYY MuratTrancarpathia JF/UKR
3.ADILET SapargaliyevNational Team Kazakhstan/KAZ
3.ALIYEV GalNational Team Israel/ISR
5.YANKOVSKYY AndrejJK ACRON SLOVENJ GRADEC/SLO
5.AYAN BigazyNational Team Kazakhstan/KAZ
7.RUTTKAY MiroslavSTU Bratislava/SVK
7.TEKEY ZinaliyevNational Team Kazakhstan/KAZ
U18M-90 (16)
1.LARSANOV MansurJC Edelweiss/RUS
2.BEKARYS SaduakasNational Team Kazakhstan/KAZ
3.JARC JernejJK OLIMPIJA/SLO
3.BILETS SerheyTrancarpathia JF/UKR
5.MOHAMED AhmedSporting club/EGY
5.STEFANOV StanislavShun Judo Club/BUL
7.VEZJAK JaroJK Branik Broker/SLO
7.SAPARBAEV KhamzatAJ Loire/FRA
U18M+90 (10)
1.SVIANIDZE AleksiNational Team Georgia/GEO
2.ANDIASHVILI AlexNational Team Georgia/GEO
3.ZHANUZAK YermaganbetNational Team Kazakhstan/KAZ
3.MUKHAMBET ZhulkharnayevNational Team Kazakhstan/KAZ
5.KHAN HamzaNorway National Team/NOR
5.KNUSH YaroslavTrancarpathia JF/UKR
7.KRALJIČ DavidJK DUPLEK/SLO
7.KELC TimJK ŽELEZNIČAR/SLO