Državno prvenstvo U18 in U14

Naši judoisti in judoistke do 4 naslovov

DP U18 2018

Šenčur, 27. januar 2018

V soboto sta v Šenčurju potekali državni prvenstvi za kadete in kadetinje ter starejše dečke in deklice. To sta bili prvi državni prvenstvi v tem letu in naši borci so se odlično izkazali, saj so domov prinesli kar 11 odličij, od tega 4 zlata.

Najprej so se dopoldan pomerili kadeti in kadetinje. V konkurenci 142 tekmovalcev iz 32 klubov je nastopilo 9 predstavnikov JK Acron Slovenj Gradec, ki so na koncu osvojili 2. mesto po številu in žlahtnosti medalj, takoj za veliko številčnejšo ekipo JK Bežigrad.

Naslov državnega prvaka oz. prvakinje so osvojili Nace Herkovič, v kategoriji do 60 kg, Urška Bernard, do 44 kg in Nuša Perovnik, do 52 kg. Medtem, ko dekleti nista imeli pretiranega dela in sta hitro opravili s svojimi nasprotnicami, je Nace nastopil v zelo močni konkurenci in je moral za osvojitev zlate medalje premagati kar 4 nasprotnike. Kljub težkim borbam je v ključnih trenutkih ostal zbran in z lepimi borbami prišel do naslova državnega prvaka.

Srebrno odličje je, kljub večjim pričakovanjem, osvojil Rok Pogorevc, v kategoriji do 90 kg. Bronasti medalji sta si priborila Ines Hribernik, do 57 kg in Andrej Yankovskyy, do 81 kg. Vsem trem je do zlate medalje zmanjkalo le malo več pobude in žara v borbah.

S po eno zmago in dvema porazoma sta 5. mesti osvojila še Adam Kac, do 50 kg in Tamara Kovač, do 70 kg. Tadej Jelenko je na svojem prvem kadetskem prvenstvu ostal brez uvrstitve.

Popoldne so na tatami stopili še starejši dečki in deklice. Teh se je zbralo kar 242 iz 41 klubov. Judo klub Acron je zastopalo 12 judoistov in judoistk.

Najbolje se je odrezal Nik Pavlič, v najlažji kategoriji, do 34 kg. Nik je v manj kot minuti z ipponi zaključil vse štiri borbe in prepričljivo osvojil naslov državnega prvaka. Srebrni odličji sta si priborila Maj Kavnik, do 46 kg in Jevgenija Gajić, do 36 kg. Tretja sta bila Ožbej Razgoršek, nad 66 kg in Žiga Verčkovnik, do 66 kg. Ožbej je pokazal zelo veliko borbenosti in na poti do odličja ugnal kar 4 nasprotnike, vse z ipponi.

Na 5. mestu je z eno zmago in dvema porazoma končala Lavra Gorenšek, nad 63 kg. Mučanki, Nadin Ferk, nad 63 kg in Ajda Gašper, do 40 kg, sta bili 7. Prvenstva so se udeležili še Aljoša Poberžnik, Lovro Jelenko, Hana Filipič in Alex Lassnig Špalir, ki so tokrat ostali brez uvrstitve, vseeno pa so si nabrali veliko novih izkušenj za naprej.